zooZOO i Fokarium Charlotta

Strzelinko 14
76-200 Słupsk
Telefon: 667 709 221

Godziny otwarcia:
zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie

 

Sprawdź jak dojechać.

"ZOO Charlotta" zamieszkuje wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Czworonożni mieszkańcy mają stwarzane warunki zbliżone do naturalnych.
Na terenie "ZOO Charlotta", działa również "Wodne ZOO Safari", czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia pozwalają odkryć wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostaje zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru.
W fokarium w "Dolinie Charlotty", jednym z największych w Polsce, mieszka obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus). Foki do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. W Fokarium dzięki specjalnym szybom mamy możliwość obserwacji fok także pod wodą. Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie pod wodą są pełne gracji. Wszystkim z pewnością spodobają się pokazy treningu medycznego połączonego z karmieniem fok.

bilety do ZOO, Wodnego ZOO Safari oraz Fokarium w cenie biletów ulgowych

© 2017 Akademia Pomorska w Słupsku. Strona projektu „zniŻAK” Karta Rabatowa Studentów i Doktorantów Akademii Pomorskiej.