logo muzeumMuzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

ul. Dominikańska 5-9
76-200 Słupsk
Telefon: 59 842 40 81

 

Godziny otwarcia:
od środy do niedzieli: 1000 - 1600

 

Sprawdź, jak dojechać.

Muzeum Pomorza Środkowego jest wielodziałowym obiektem, na którego wystawach stałych prezentowane są przedmioty związane z historią Pomorza i panującej tu niegdyś dynastii Gryfitów, a także kulturą materialną zarówno rdzennej ludności regionu, jak i przybyłych tu po wojnie osadników. Muzeum posiada także bogatą kolekcję dzieł sztuki dawnej i współczesnej.
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku mieści się w zabytkowym kompleksie, w którego skład wchodzą:
- Zamek Książąt Pomorskich, gdzie prezentowane są wystawy stałe i czasowe oraz gdzie w podziemiach znajduje się restauracja,
- Młyn Zamkowy, gdzie prezentowane są wystawy stałe i czasowe,
- Spichlerz Richtera, gdzie w herbaciarni można również oglądać wystawy czasowe przygotowywane przez MPŚ,
- Brama Młyńska, gdzie znajdują się pracownie konserwatorskie,
- Dworek, gdzie mieści się biblioteka i biura, w tym sekretariat oraz gabinet Dyrektora.

bezpłatny wstęp na wystawy stałe znajdujące się na parterze Zamku Książąt Pomorskich, tzn. ekspozycje "Z dziejów Słupska" i "Skarby Książąt Pomorskich"

logo mniejszePolska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku

ul. Jana Pawła II 3
76-200 Słupsk
Telefon: 59 842 49 60
 

Sprawdź, jak dojechać.

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica to idealne miejsce, aby udać się na spotkanie z tzw. kulturą wysoką! Na scenie nierzadko zobaczyć można studentów i wykładowców Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kasa Filharmonii czynna od poniedziałku do piątku w godz. 900 - 1700 i na godzinę przed koncertem. Kasa/rezerwacja biletów: tel. +48 59 842 38 39

bilet na wszystkie koncerty z udziałem Orkiestry w repertuarze klasycznym w cenie tzw. biletu pracowniczego, oznaczonego w repertuarze literą „S”
(nie obejmuje koncertów rozrywkowych, karnawałowych i innych imprez komercyjnych)

kino rejs12Kino "REJS"

ul. M. Niedziałkowskiego 5 (O.T. Rondo)
76-200 Słupsk
Telefon: 59 842 63 49

 

Sprawdź, jak dojechać.

Kameralne kino "REJS" liczy 84 miejsca. Nowoczesne fotele, klimatyzacja i dźwięk Dolby Surround 7.1 są znakomitym uzupełnieniem wyjątkowego repertuaru. W komforcie i miłej atmosferze zobaczyć można w REJSie najciekawsze światowe produkcje, głośne i kontrowersyjne filmy, nagradzane przez publiczność i jurorów najważniejszych festiwali. Oprócz tego "REJS" zaprasza na maratony filmowe, pokazy animacji i etiud studenckich, przeglądy filmów dokumentalnych i offowych, seanse dla osób niewidomych z audiodeskrypcją, projekcje z muzyką na żywo oraz spotkania z ludźmi filmu.
Od stycznia 2012 roku w kinie REJS działa nowoczesny projektor cyfrowy. Dzięki temu możliwe stały się nie tylko pokazy z kopii cyfrowych, które zapewniają obraz i dźwięk najwyższej jakości, ale także seanse w formacie 3D. Ponadto w wyniku tej inwestycji kino weszło w skład Sieci Polskich Kin Cyfrowych. Od 1 stycznia 2013 kino REJS stało się członkiem prestiżowej sieci Europa Cinemas. Członkostwo to ma dla kina REJS w Słupsku ogromne znaczenie. Jest potwierdzeniem, że zarówno pod względem technicznym, jak i repertuarowym kino spełnia najwyższe standardy europejskie.
W kinie REJS od 1991 roku działa Dyskusyjny Klub Filmowy PROJEKCJA, organizowane są pokazy szkolne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Za swoją działalność kino REJS było już dwukrotnie nominowane do ogólnopolskiej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

• bilet w cenie 10 zł na projekcje filmów 2D
• bilet w cenie 12 zł na projekcje filmów 3D
• bilet w cenie 20 zł na transmisje spektakli teatralnych
• bilet w cenie 35 zł na transmisje widowisk operowych

nowyteatrlogonoweNowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

ul. Jana Pawła II 3
76-200 Słupsk
Telefon: 59 846 70 00

 

Sprawdź, jak dojechać.

Nowy Teatr w Słupsku to niezapomniana dawka kulturalno-rozrywkowych emocji! To miejsce, gdzie każdy widz – również student – znajdzie dla siebie interesujący go spektakl. Na deskach Nowego Teatru można spotkać takie gwiazdy, jak Agnieszka Grzybowska, Krzysztof Bauman, Marta Kumik, Grażyna Barszczewska, Łukasz Konopka czy Natalia Sikora i Emilia Krakowska!

Kasa Teatru czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1000 – 1600 oraz dwie godziny przed spektaklem. Kasa/rezerwacja biletów: +48 59 846 70 13, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• bilet na wszystkie spektakle w cenie biletu grupowego

© 2017 Akademia Pomorska w Słupsku. Strona projektu „zniŻAK” Karta Rabatowa Studentów i Doktorantów Akademii Pomorskiej.